Plativoo / Kompanije / JKP Vodovod Ad Prijedor

JKP Vodovod Ad Prijedor

JKP Vodovod Ad Prijedor

Status

U pregovorima
Putem ove stranice od kompanije Vodovod Prijedor možete zatražiti da njihove račune primate i kroz Plativoo platformu. Na taj način biće vam olakšan prijem, deljenje i plaćanje računa jer kroz Plativoo platformu sve to možete uraditi na jedan klik - bez stajanja u redovima na šalterima i pažljivog kucanja brojeva računa i poziva na broj putem e-bankinga.
Preduzeće Vodovod Prijedor je u procesu pregovora sa Plativoo platformom u cilju olakšanog prijema računa za svoje korisnike. Ukoliko želite da podržite nastojanje da račune ovog preduzeća primate i preko Plativoo aplikacije, kliknite na "Zatraži svoje e-račune" dugme a vaš zahtev će biti potvrda kompaniji da njeni korisnici žele da primaju račune putem Plativoo-a te ćete ubrzati proces.

Kozarska br. 87, 79101 Prijedor

052 236-600

http://www.vodovod-pd.com/

Planski razvoj sistema vodosnabdijevanja i kanalizacije u Prijedoru je počeo 1961. godine osnivanjem komunalnog preduzeća “Vodovod i kanalizacija” Prijedor. Međutim, nagla urbanizacija i razvoj grada tekli su brže nego razvoj sistema vodosnabdijevanja, tako da je Prijedor stalno imao problem sa snabdijevanjem stanovništva i privrede pitkom vodom. U saradnji sa Vodoprivredom BiH definisani su programi i projekti geofizičkih i hidrogeoloških istražnih radova na osnovu kojih su otkrivena izvorišta iz kojih se Prijedor snabdijeva vodom.

Sistеmski istrаžni rаdоvi kојi bi dеfinisаli uslоvе i mоgućnоsti оbеzbјеđivаnjа dоvоlјnih kоličinа kvаlitеtnе pitkе vоdе zа grаd sа pеrspеktivоm nаglе urbаnizаciје i privrеdnоg rаzvоја, kаkаv је u tо vriјеmе biо Priјеdоr, obavljali su se u više etapa u periodu od 1957 – 1989. godine. U izradu potrebnih projekata istraživanja i izvođenje istražnih radova uključeni su najbolji instituti i preduzeća bivše Jugoslavije. Rezultat tih napora su definisana današnja izvorišta sa potencijalnošću od oko 750 l/sek, što može dugoročno da obezbijedi potrebe grada za snabdijevanje stanovnika i privrede pitkom vodom.

Posebno ističemo poslijeratni period od 2000 – 2011. godine, kada je definisan koncept razvoja vodovodnih sistema u gradu Prijedor i obezbijeđeni uslovi za početak realizacije planova razvoja ovih sistema. U cilјu sistеmаtizоvаnjа prеthоdnih istrаživаnjа i prоcјеnе mоgućnоsti pоvеćаnjа еksplоаtаciје vоdе sа izvоrištа Tukovi-Маtаruškо pоlје i Rapića Polje-Priјеdоrčаnkа 2002. godine urаđеn је „Prоgrаm hidrоgеоlоških istrаživаnjа zа pоtrеbе rеvitаlizаciје i pоvеćаnjа kаpаcitеtа izvоrištа zа vоdоsnаbdiјеvаnjе Priјеdоrа“, na osnovu koga je definisan i koncept razvoja vodovodnih sistema u Prijedoru. Osnovna ideja je da se pored proširenja postojećih izvorišta istraže svi lokalni izvori i da se oni uključe u sisteme vodosnabdijevanja većih naselja van zona obuhvata centralnog sistema. Na ovom konceptu zasnovana je i ideja izgradnje vodovodnog sistema „Crno Vrelo“ i vodovodnog sistema „Tomašička jezera“. Izvorišta na lijevoj dolinskoj strani rijeke Sane – Tukovi i Mataruško polje i na desnoj strani rijeke Sane – Prijedorčanka i Rapića polje su potpuno geološki i hidrogeološki definisana i za njih su izrađeni programi sanitarne zaštite izvorišta. Za izvorište Crno Vrelo su izrađeni Elabrat o rezervama i program sanitarne zaštite.

U istom periodu rukovodstvo Vodovoda preduzelo je niz aktivnosti na unapređenju organizacije rada i iznalaženju načina obezbjeđenja potrebnih materijalnih sredstava za sanaciju i razvoj vodovodnog sistema. Kao rezultat tih aktivnosti u aprilu 2008. godine počelo je sprovođenje Projekta vodosnabdijevanja Prijedora, kojeg su zajednički finansirali Vlada Švajcarske i Grad Prijedor i u koji je uloženo ukupno 16 miliona CHF. Završetkom Projekta krajem 2011. godine riješen je najveći dio ranijih problema vezanih za vodosnabdijevanje na području Prijedora.

Projektom je izvršena rekonstrukcija postojećih i izgradnja novih objekata, kao što su nove pumpne stanice, sistemi dezinfekcije, sabirne komore, transportni cjevovodi i rezervoari. Obezbijeđeno je kvalitetno 24-satno vodosnabdijevanje za oko 75.000 stanovnika, sa mogućnošću proširenja mreže i povećanja broja potrošača. Uveden je sistem daljinskog nadzora i upravljanja.

Međutim i poslije ovog Projekta ostalo je dosta neriješenih problema vezanih za sistem vodosnabdijevanja i kanalizacije, koje preduzeća pokušava rješavati kroz aktuelne projekte.

Od procesa privatizacije sprovedenog 1999. – 2000. godine preduzeće ima pravni status akcionarskog društva.

Podržite Plativoo Kako da primate račune ove kompanije putem Plativoo platforme?

  1. Kliknite na dugme "Zatraži svoje e-račune
  2. Sa liste kompanija izaberite kompaniju sa kojom želite da se povežete
  3. Ukoliko je status kompanije "Aktivna", ubrzo posle verifikacije podataka ćete dobiti vaše račune. Ukoliko kompanija još uvek nije "aktivna", svakako podnesite zahtev za povezivanjem te će vaš zahtev ubrzati proces povezivanja kompanije i Plativoo aplikacije, otud ćete svoje račune dobiti odmah po povezivanju.

Deljenje računa

Prosledi svoje račune

Račune koje ste dobili putem Plativoo aplikacije sada možete podeliti sa članovima domaćinstva, prijateljima, partnerima ukoliko su i oni korisnici Plativoo aplikacije. Ukoliko nisu, pozovite ih da postanu.

Plaćanje računa

PlativooEMBEDED opcija

Plativoo tim aktivno radi na povezivanju Plativoo platforme sa e-banking aplikacijama domaćih banaka. Odmah po povezivanju, korisnici Plativoo-a će moći jednokratno da povežu svoju banku sa Plativoo platformom te će ubuduće svoje račune moći da plaćaju na klik dirketno sa svog računa.

Background Image